Bornholm

Rowerowe Eldorado
Bornholm
Rowerowy Raj, Śródziemnomorze Północy, Wyspa Artystów, Wyspa Ogrodów, Skandynawia w Pigułce to parę licznych przydomków Bornholmu. Nawet gdyby część tych określeń miało wymiar reklamowy, nie da się przekreślić jednego – Bornholm jest jednym z najciekawszych obszarów turystycznych w Europie. Nigdzie nad Bałtykiem nie znajdziecie drugiego takiego obszaru, który na tak małej powierzchni będzie oferował tak wiele. W ciągu 8 dni pobytu na miejscu zobaczymy wszystko! Od wspaniałych piaszczystych plaż Dueodde, skalistych urwisk, wyjątkowo malowniczych klifów Jons Kapel, przez wizytę w jednym z największych parków wodnych – Brandesgardshaven, odwiedzenie unikalnych, okrągłych kościołów romańskich, malowniczych miasteczek rybackich: Gudhjem, Hasle, Nexo, tradycyjnych wędzarni ryb, zobaczenie słynnego Muzeum Starych Samochodów, czy chociażby przepysznej fabryki cukierków, do zwiedzania Hammershus – największych ruin zamku w Skandynawii. Kąpiele na wyjątkowo czystych, morskich plażach, gitara, ogniska, gry i zabawy sprawią, że Bornholm zasmakuje Ci jeszcze bardziej.

PROGRAM: codzienne wycieczki rowerowe, pobyt w parku wodnym, zwiedzanie miasteczek rybackich (m.in. Nexo, Hasle), odwiedziny w Muzeum Starych Samochodów, kąpiele w morzu, gry, zabawy, ogniska.

INFORMACJE PRAKTYCZNE:
Wyjazd rowerowy na Bornholmie jest najłatwiejszym z naszych propozycji rowerowych. Z uwagi na stacjonarny jego charakter (przez cały czas trwania wyjazdu nocujemy na tym samym campingu) wycieczki organizujemy promieniście, nie powielając tras. Fakt ten umożliwia również jazdę “na lekko”, bez obciążenia bagażem. Sakwy rowerowe, czy mały plecak są jednak jak najbardziej wskazane, zawsze będzie gdzie zabrać strój kąpielowy, ręcznik, koszulkę na zmianę, suchy prowiant, aparat fotograficzny, itp. Całodzienne wycieczki proponowane przez nas to dystanse od 30 do 75 km dziennie, istnieje jednak możliwość dopasowywania długości wycieczek do chęci i możliwości grupy, czy podgrup. Przez cały czas trwania wyjazdu uczestnicy są ubezpieczani przez samochód asekurujący grupę, przewodników/opiekunów, instruktora po przeszkoleniu medycznym i serwisanta rowerowego służącego pomocą w przypadku drobnych awarii sprzętu. Większe problemy techniczne załatwiamy w profesjonalnym serwisie rowerowym (niestety płatnym) mieszczącym się w centrum miasteczka Aakirkeby (1 km od campingu). Dostęp do pitnej wody na campingu jest nieograniczony, a i na trasach wycieczek jest jej pod dostatkiem, dlatego proponujemy problem zimnych napoi rozwiązać zabraniem ze sobą “oranżady w proszku”, czy tabletek jak np. Plusz. Uwaga, prysznice na campingu są płatne, 5 minut kąpieli kosztuje 5 DKK (koszty ponoszą uczestnicy).

UWAGA! Każdy uczestnik powinien zabrać ze sobą m.in.:
odzież na rózne temperatury, koszulki z krótkim rękawkiem, krótkie spodenki, nakrycia głowy, dres, ciepły sweter lub polar,kurtka przeciwdeszczowa, dwie pary wygodnych butów, strój kąpielowy lub kąpielówki, przybory toaletowe, ręczniki, krem z filtrem, środek przeciw komarom, okulary przeciwsłoneczne, latarki, aparatu fotograficznego, A KONIECZNIE:
paszport, rower, obowiązkowo kask, zabezpieczenie roweru,łatki rowerowe, zapasową dętkę, śpiwór, karimatę, sztućce, kubek,
miskę, Pamiętajcie również o sprawdzeniu stanu technicznego swojego roweru/

Jeżeli ktoś chciałby zacząć obóz w Świnoujściu płaci mniej o 120 zł, spotyka się z nami drugiego dnia wyjazdu przy Terminalu Pasażerskim Portu Świnoujście – Ronne w Świnoujściu o godzinie 7:00 , kończy wyjazd poprzedniego dnia wyjazdu o godz. 22:45 w w/w porcie.

Dla młodzieży niepełnoletniej organizujemy za dopłatą antenowe dojazdy pociągami PKP z następujących miast Polski ( opłata uiszczana jest w biurze) Wrocław (200 zł, Poznań ( 180 zł ) , Bydgoszcz (170 zł ), Szczecin oraz Koszalin ,Słupsk (bez dopłaty)
Katowice ( 200 zł) , Częstochowa (180 zł), Łódź ( 180 zł) Toruń ( 150 zł) , Kraków ( 210 zł ), Warszawa Centralna ( 200 zł)
Iława (150 zł), Zbiórki na parkingach przed dworcami PKP w/w miast. Dojazdy antenowe organizowane będą przy min. 4 uczestnikach, którzy są dowożeni pod opieką instruktora.

Uczestnicy młodzież od 12- 19 roku życia
Wyjazd z Sopotu
Zakwaterowanie namioty 2 – 4 osobowe typu igloo na 3 gwiazdkowym campingu w pięknym miasteczku Aakirkeby, położonym w środku wyspy (10 min jazdy rowerem do najbliższej plaży). Camping wyposażony jest w prysznice, toalety, wc, boiska sportowe, pralki, kawiarnię, sklep itp. O chęci zabrania swojego namiotu prosimy poinformować biuro miesiąc wcześniej.
Wyżywienie śniadania, suchy prowiant na wycieczki, obiadokolacje – przygotowywane przez uczestników z produktów dostarczanych przez organizatora (wszystkie turnusy zaczynają się obiadokolacją 2 dnia, a kończą się śniadaniem przeostatniego + suchy prowiant na drogę powrotną)
Dojazd autokar turystyczny na trasie Sopot – Świnoujście – Sopot; na trasie Świnoujście – Ronne – Świnoujście – prom. Zbiórka wyjazdowa: pierwszego dnia wyjazdu o godz. 20:30 na parkingu przed Operą Leśną w Sopocie. Powrót ostatniego dnia o godz. 6:00 na w/w miejsce.
Udogodnienia
Cena zawiera transport, zakwaterowanie, wyżywienie, program, kadrę instruktorską i pedagogiczną, ubezpieczenie w SIGNAL IDUNA. Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków do 7.000 zł, Koszty Leczenia do 10.000 EUR, podatek Vat.
Cena nie zawiera kosztów wstępu do zwiedzanych obiektów, orientacyjny koszt za osobę wynosi ok.250 DKK. prysznice na campingach są płatne jednorazowo, 5 minut kąpieli kosztuje około 5 SEK (koszty ponoszą uczestnicy).

468 ad