Szwecja

Rowerem po Szwecji
Szwecja
Szwecja prócz swoich standardowych haseł takich jak: Sztokholm, Abba, Ikea, Volvo, jest w gruncie rzeczy
malo znana. I rzeczywiście ten największy Skandynawski kraj z powierzchnią lądu dwukrotnie większą od Polski, lecz z zaledwie dziewięciomilionową ludnością, można by uznać za jedną z najlepiej strzeżonych tajemnic Europy. Spróbujmy ją odgadnąć przemierzając opustoszałe drogi łączące najmniejsze wioski, miasteczka, miasta i Sztokholm – Wenecję północy. 11 dni rowerowej wędrówki zaczniemy od jednej z największych atrakcji Szwecji – ogrodu zoologicznego i delfinarium – Kolmarden Djurpark. Dalej przemierzając wszystkie, nawet najmniejsze miejscowości, nocując nad jeziorami w najbardziej malowniczych miejscach, dojedziemy do Sztokholmu, gdzie zobaczymy Narodowe Muzeum Sztuki, statek wazy, Pałac Królewski, Kunstradgarden. Stamtąd droga do domu już niestety niedaleka.

Na wyjazd rowerowy w Szwecji zapraszamy wszystkich, którzy już spróbowali smaku krótkich wycieczek rowerowych, spragnionych nowych miejsc. Trasę około 400 km z Nynashamm, przez Nykoping, Krokek, Katrineholm, Sodertalje, Sztokholm, Huddinge, do Nynashamm pokonamy wyłącznie na rowerach. Z małymi wyjątkami (2 noclegi w centrum Sztokholmu, 1 dzień przerwy na trasie) codziennie będziemy zmieniać miejsce obozowiska – na nudę czasu na pewno nie będzie. Sakwy rowerowe będą ekwipunkiem nieodzownym, choć większość bagażu będzie za nas wiózł samochód z przyczepą. Całodzienne wycieczki proponowane przez nas to dystanse od 40 do 90 km dziennie, istnieje jednak możliwość dopasowywania długości odcinków, tym samym niewielkich korekt trasy wyjazdu, do chęci i możliwości grupy. Przez cały czas trwania wyjazdu uczestnicy są ubezpieczani przez samochód asekurujący grupę, przewodników/opiekunów, instruktora po przeszkoleniu medycznym i serwisanta rowerowego służącego pomocą w przypadku drobnych awarii sprzętu. Większe problemy techniczne załatwiamy w profesjonalnych serwisach rowerowych (niestety płatnych), których na trasie jest pod dostatkiem. Dostęp do pitnej wody na campingach jest nieograniczony, a i na trasach wycieczek jest jej pod dostatkiem, dlatego proponujemy problem zimnych napoi rozwiązać zabraniem ze sobą “oranżady w proszku”, czy tabletek jak np. Plusz.

UWAGA! Każdy uczestnik powinien zabrać ze sobą m.in.:
odzież na rózne temperatury, koszulki z krótkim rękawkiem, krótkie spodenki, nakrycia głowy, dres, ciepły sweter lub polar,kurtka przeciwdeszczowa, dwie pary wygodnych butów, strój kąpielowy lub kąpielówki, przybory toaletowe, ręczniki, krem z filtrem, środek przeciw komarom, okulary przeciwsłoneczne, latarki, aparatu fotograficznego.
A KONIECZNIE:
paszport, rower, obowiązkowo kask, zabezpieczenie roweru,łatki rowerowe, zapasową dętkę, śpiwór, karimatę, sztućce, kubek, miskę, Pamiętajcie również o sprawdzeniu stanu technicznego swojego roweru.

Jeżeli ktoś chciałby zacząć obóz w Świnoujściu płaci mniej o 120 zł, spotyka się z nami drugiego dnia wyjazdu przy Terminalu Pasażerskim Portu Świnoujście – Ronne w Świnoujściu o godzinie 7:00 , kończy wyjazd poprzedniego dnia wyjazdu o godz. 22:45 w w/w porcie.

Dla młodzieży niepełnoletniej organizujemy za dopłatą antenowe dojazdy pociągami PKP z następujących miast Polski ( opłata uiszczana jest w biurze) Wrocław (200 zł, Poznań ( 180 zł ) , Bydgoszcz (170 zł ), Szczecin oraz Koszalin ,Słupsk (bez dopłaty) Katowice ( 200 zł) , Częstochowa (180 zł), Łódź ( 180 zł) Toruń ( 150 zł) , Kraków ( 210 zł ), Warszawa Centralna ( 200 zł),Iława (150 zł), Zbiórki na parkingach przed dworcami PKP w/w miast. Dojazdy antenowe organizowane będą przy min. 4 uczestnikach, którzy są dowożeni pod opieką instruktora.
Uczestnicy od 13-19 lat
Wyjazd z Gdańsk
Zakwaterowanie w 2-4 osobowych namiotach typu igloo na polach biwakowych, namiotowych, campingach(uczestnicy sami biorą udział w rozstawianiu namiotów)
Wyżywienie Sniadania, suchy prowiant na wycieczki, obiadokolacje-przygotowywane przez uczestników z produktów dostarczanych przez organizatora, wszystkie wyjazdy zaczynają sie obiadokolacją 2 dnia, a kończą śniadaniem przedostatniego dnia, uczestnicy otrzymują suchy prowiant na drogę powrotną
Dojazd Gdańsk-Nynashamn-Gdańsk-promem Polfferies M/F Scandinavia (fotele lotnicz) z restauracją, barem, dyskoteką, kinem
zbiórka wyjazdowa: pierwszego dnia wyjazdu o godzinie 15:00 przy Terminalu Pasażerskim Portu Gdańsk-Nynashamn w Gdańsku Nowym Porcie. Powrót o godz.12:00 do w/w miejsca
Udogodnienia
Cena zawiera dojazd, zakwaterowanie, wyżywienie, ubezpieczenie, program, kadrę instruktorską i pedagogiczną, ubezpieczenie od KL(10.000 EUR) i NNW(7.000 zł) w SIGNAL IDUNA, podatek Vat
Cena nie zawiera kosztów wstępu do zwiedzanych obiektów, orientacyjny koszt za osobę wynosi ok. 250 DKK. prysznice na campingach są płatne jednorazowo, 5 minut kąpieli kosztuje około 5 SEK (koszty ponoszą uczestnicy).

Opracowanie: DWD

468 ad