Wielkie Jeziora Mazurskie

Rejs szkoleniowy na patent żeglarza jachtowego
Wielkie Jeziora Mazurskie
Wielkie Jeziora Mazurskie to jedne z największych zespołów jezior w •Europie, połączonych kanałami i śluzami. To tutaj znajdują się konkurujące o miano żeglarskiej stolicy Mikołajki i Giżycko, największe polskie Jeziora- Śniardwy,Mamry,Niegocin, położone wśród lasów puszczy Piskiej Bełdany.Podstawowym celem rejsu jest szkolenie na patent żeglarza. Egzamin odbywa się pod koniec rejsu przed Komisją z Okręgowego Związku Żeglarskiego.

PROGRAM: podporządkowany jest szkoleniu na patent żeglarza. Dużo czasu spędzamy na wodzie trenując manewry , ale pokonujemy niewielkie odcinki szlaku. Możemy nocować w jednym miejscu kilka razy a pod koniec rejsu wcześniej przypłynąć do portu docelowego aby trenować w miejscu egzaminu. Rozkład zajęć każdego dnia przedstawia kierownik rejsu na apelu.Jest on uzależniony od pogody i miejsca postoju np.gdy wieje wiatr dużo pływamy,gdy nie można żeglować-staramy się cumować w większym porcie.Szkolenie obejmuje manewrowanie jachtem i zajęcia teoretyczne. Oprócz wykładów należy się uczyć samodzielnie. Ćwiczymy podejścia do różnych kei,pływamy ciągle na innych jeziorach..Przechodzimy przez śluzę, kanały, holujemy inne jachty,kładziemy i stawiamy maszt, często stajemy na kotwicy.W trakcie rejsu kąpiemy się, opalamy,wypoczywamy,zwiedzamy atrakcyjne miejsca-często niedostępne od strony lądu,wieczory z gitarą przy ognisku i wspólne wyjścia na dyskotekę lub na szanty do tawerny,organizujemy zawodu pomiędzy załogami,chrzest żeglarski z nadaniem imion. Realizacja szkolenia uzależniona jest od pogody-m.in.długotrwały brak wiatru może spowodować nieukończenie szkolenia i niedopuszczenie do egzaminu.

WARUNKI PRZYJĘCIA NA KURS: wiek 12 lat ,zgłoszenie uczestnictwa-umowa,karta kolonijna ze zgodą lekarza i rodziców.Legitymacja szkolna.Umiejętnośc pływania wpław potwierdzona przez rodziców.2 zdjęcia legitymacyjne,podpisane od spodu.Uczestnictwo w szkoleniu na patent żeglarza.
UWAGA! każdy uczestnik zabiera ze sobą: wypełnione
dokumenty,kieszonkowe,śpiwór,sztormiaki(nieprzemakalną kurtkę),polar,ciepły sweter,skórzane rękawiczki, obuwie na miękkiej podeszwie,ciepłą czapkę oraz czapkę z daszkiem,kostium kąpielowy,dres,latarkę krem z filtrem,zeszyt,długopis.

UWAGA ! nie odpowiadamy za ukradziony,utopiony lub zagubiony bagaż-zalecamy jego dodatkowe zabezpieczenie. Na jachtach obowiązuje chodzenie w miękkim obuwiu-trampkach,sandałach,adidasach.Niedozwolone są buty “glany”, “trapery” itp. Rzeczy najlepiej spakować w worek żeglarski lub plecak bez stelaża.
Uczestnicy 12-20lat
Wyjazd z Gdańska
Zakwaterowanie noclegi w kabinach jachtu-każdy ma do dyspozycji koję z materacem.Żeglujemy na jachtach z pełnym wyposażeniem wybranych według wariantu: Sasanki 660, Tanga 780 i podobne lub Wenus, Mak 707 i inne podobnej klasy.Wszyscy uczestnicy nocują w kabinach jachtów.Isnieje również możliwość podstawienia innych typów jachtów. Wszystkie jachty są w pełni bezpieczne-posiadają atest PZŻ.
Wyżywienie przygotowuje załoga pod opieką sternika z produktów dostarczonych przez organizatora od kolacji 1 dnia do śniadania ostatniego dnia.Na każdym jachcie jest segment kuchenny-kambuz.
Dojazd za dopłatą (140zł) , pociąg lub autokar z opiekunem,z kilkunastu większych miast w Polsce.
Udogodnienia
Cena zawiera zakwaterowanie na jachtach, wyżywienie, pełną realizację programu: szkolenie teoretyczne i praktyczne, materiały szkoleniowe, kadre-skipper na każdym pokładzie,transport, ubezpieczenie NW do 5.000 zł.
Cena nie zawiera opłat za sanitariaty w portach: wc i prysznice (średni koszt prysznica 5-9 zł jednorazowo).Egzamin,patent.Koszty administracyjne Wandrusa płatne na miejscu (50zł).Egzamin i patent ,wg.cennika PZŻ(www.pya.org.pl),płatne komisji egzaminacyjnej.Polecane podręczniki można kupić u kierownika rejsu.

Opracowanie: Sandwich

468 ad